HRlaw.pl

gdzie nas spotkać?

Marcin Wujczyk omówi kwestię akcji afirmacyjnych jako formy przeciwdziałania dyskryminacji w zatrudnieniu ze względu na płeć. Celem konferencji jest zwrócenie uwagi przez pryzmat prawa pracy na równouprawnienie w miejscu zatrudnienia, dyskryminację ze względu na płeć oraz jaki wpływ na powyższy temat mają związki zawodowe i organizacje pracodawców.

Konferencja organizowana jest Zespół Badawczy Prawa Pracy i Polityki Społecznej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Koło Naukowe Prawa Pracy „Opus per laborem” przy współpracy z Ogólnopolskim Porozumieniem Związków Zawodowych.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Izabela Dziubak-Napiórkowska poprowadzi webinar, podczas którego omówi narzędzia z prawa pracy i tarczy antykryzysowej oddane do dyspozycji pracodawców.

W programie:

  • Praca zdalna w czasie epidemii,
  • BHP – szkolenia, badania, wymogi,
  • Narzędzia dotyczące stosunków pracy z tarczy antykryzysowej w przypadku, spadku obrotów gospodarczych i konsekwencje korzystania z nich,
  • Nawiązywanie i rozwiązywanie umów w czasie epidemii,
  • Nadgodziny, urlopy, grafiki – elastyczność w czasie epidemii.

Webinarium organizowane jest przez Polski Związek Firm Deweloperskich.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Jarosław Karlikowski dołączył do grona mentorów polskiej edycji Global Legal Hackathonu. Jego zadaniem będzie wspieranie uczestników wiedzą i doświadczeniem podczas trzydniowego maratonu programowania.

Global Legal Hackathon to wyjątkowa impreza – spotkanie programowania z prawem, którego celem jest wypracowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych i biznesowych pomocnych zarówno dla prawników, jak i osób szukających pomocy prawnej. Branża prawnicza wciąż nie w pełni przeszła bowiem transformację technologiczną i wiele pomysłów ma szanse na wdrożenie.

Więcej o wydarzeniu >>>

Jarosław Karlikowski weźmie udział w III edycji Kongresu Firm Rodzinnych, którego tematem wiodącym w tym roku jest „Własność zobowiązuje”.

Kongres Firm Rodzinnych jest wspólnym dziełem środowiska biznesowego, samorządowego i akademickiego, jedynym i pierwszym na Dolnym Śląsku wydarzeniem o tej skali i wadze merytorycznej adresowanym do osób prowadzących firmy rodzinne, przyszłych sukcesorów oraz pracowników tych firm i wszystkich zainteresowanych tematyką firm rodzinnych.

Kancelaria Wardyński i Wspólnicy jest partnerem wydarzenia.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Prowadzona w ostatnim czasie dyskusja na temat dopuszczalności kontroli trzeźwości w stosunkach pracy jest tylko przykładem na to, jak wiele kwestii związanych z przetwarzaniem danych osobowych wymaga szczegółowej analizy.

Dr Marcin Wujczyk przybliży kwestie związane z kontrolą pracownika na okoliczność spożywania narkotyków i środków odurzających. W konferencji weźmie udział również Katarzyna Żukowska.

Organizatorami wydarzenia są Katedra Prawa Pracy i Polityki Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego i  Okręgowa Izba Radców Prawnych w Krakowie.

Więcej o wydarzeniu >>>

Agnieszka Lisiecka i dr Marcin Wujczyk omówią trendy i wyzwania, przed którymi staną pracodawcy i działy HR w najbliższej przyszłości. Prelekcje wygłoszą podczas spotkań w Katowicach, Krakowie (27 i 28 listopada) i Szczecinie (5 grudnia).

Celem konferencji jest spojrzenie na rynek pracy w skali mikro i przybliżenie uczestnikom najważniejszych wyzwań i potrzeb kształtowanych przez kandydatów, pracowników czy partnerów biznesowych. Organizatorem jest Wolters Kluwer Polska.

Więcej o wydarzeniu >>>