gdzie nas spotkać?
Już jutro, 5 marca, o godz. 11:00 zapraszamy na webinarium, podczas którego wyjaśnimy, co mogą i powinni zrobić pracodawcy, aby chronić zdrowie swoich pracowników. Część informacji funkcjonujących w przestrzeni publicznej jest myląca lub niepełna, co niepotrzebnie potęguje niepewność przedsiębiorców.
Spotkanie poprowadzą Jaroslaw Karlikowski i Mateusz Brząkowski z praktyki prawa pracy. Jeśli nurtują Państwa jakieś pytania związane z koronawirusem, zachęcamy do przesłania ich w mejlu potwierdzającym chęć udziału. Możliwość zadawania pytań i konsultacji z naszymi prelegentami będzie również w trakcie webinarium.
Rejestracja: seminarium_hr_wiw@wardynski.com.pl
Osoby zainteresowanie otrzymaniem nagarnia z webinarium pt. „KORONAWIRUS – obowiązki pracodawcy”, które odbyło się 5 marca 2020 r., zapraszamy do wypełnienia poniższego formularza dostępnego na stronie >>>>>
Informacje i porady naszych ekspertów uwzględniają stan prawny aktualny na dzień wydarzenia, tj. 5 marca 2020 r. W celu zapoznania się z aktualną sytuacją oraz planowanymi zmianami zapraszamy na webinarium w środę, 18 marca 2020 r. o godz. 11.00.
Jarosław Karlikowski weźmie udział w III edycji Kongresu Firm Rodzinnych, którego tematem wiodącym w tym roku jest "Własność zobowiązuje".
Kongres Firm Rodzinnych jest wspólnym dziełem środowiska biznesowego, samorządowego i akademickiego, jedynym i pierwszym na Dolnym Śląsku wydarzeniem o tej skali i wadze merytorycznej adresowanym do osób prowadzących firmy rodzinne, przyszłych sukcesorów oraz pracowników tych firm i wszystkich zainteresowanych tematyką firm rodzinnych.
Kancelaria Wardyński i Wspólnicy jest partnerem wydarzenia.
Więcej informacji na stronie wydarzenia.
Marcin Wujczyk weźmie udział w Manufacturers’ Forum organizowanym przez Amerykańską Izbę Handlową w Polsce. Program konferencji obejmuje najbardziej aktualne problemy stające przed firmami z sektora produkcyjnego.
Więcej informacji na stronie wydarzenia.
Jarosław Karlikowski dołączył do grona mentorów polskiej edycji Global Legal Hackathonu. Jego zadaniem będzie wspieranie uczestników wiedzą i doświadczeniem podczas trzydniowego maratonu programowania.
Global Legal Hackathon to wyjątkowa impreza – spotkanie programowania z prawem, którego celem jest wypracowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych i biznesowych pomocnych zarówno dla prawników, jak i osób szukających pomocy prawnej. Branża prawnicza wciąż nie w pełni przeszła bowiem transformację technologiczną i wiele pomysłów ma szanse na wdrożenie.
Spotkanie poświęcone jest aktualnym trendom w szeroko rozumianym prawie pracy i HR. Eksperci kancelarii Wardyński i Wspólnicy opowiedzą o trendach wynikających ze zmian w przepisach prawa, przełomowych orzeczeń Sądu Najwyższego, a także praktyk stosowanych w obszarze HR i zarządzaniu zasobami ludzkimi. Eksperci z firmy doradczo-szkoleniowej House of Skills omówią trendy w rozwoju pracowników na rok 2020.
W gronie prelegentów znajdą się: Mateusz Brząkowski, Jarosław Karlikowski, dr Szymon Kubiak, Agnieszka Lisiecka, Karolina Romanowska, Magdalena Świtajska, dr Marcin Wujczyk, Katarzyna Żukowska z praktyki prawa pracy, dr Monika Górska z praktyki własności intelektualnej, Michał Nowacki z praktyki podatkowej i Artur Pietryka z praktyki karnej oraz przedstawiciele House of Skills: Małgorzata Olszanowska i Michał Zaborek.
Więcej informacji w programie wydarzenia.
Przepisy RODO towarzyszą przedsiębiorcom już od prawie dwóch lat, lecz ich stosowanie w praktyce nadal budzi liczne wątpliwości. Obszarem szczególnie wysokiego ryzyka jest działalność marketingowa, w ramach której przedsiębiorcy mogą łatwo narazić się na zarzut naruszenia obowiązujących przepisów ze strony odbiorcy niechcianego komunikatu marketingowego. O tym, w jaki sposób ograniczyć takie ryzyko i co sądzą na ten temat europejskie organy nadzoru opowiedzą prawnicy kancelarii Katarzyna Szczudlik oraz Karolina Romanowska.
Więcej informacji w programie wydarzenia.