HRlaw.pl

publikacje

Wjazd, pobyt i praca w Polsce (obywatele Ukrainy i innych państw)

Specustawa o pomocy obywatelom Ukrainy właśnie weszła w życie. Przygotowaliśmy przewodnik wyjaśniający kompleksowo najbardziej aktualne zasady wjazdu, pobytu i pracy w Polsce obywateli Ukrainy i innych państw. Dostępny w wersji polskiej, ukraińskiej i angielskiej

Przewodnik przygotowały Magdalena Świtajska i Katarzyna Sawicka z praktyki prawa pracy i globalnej mobilności kancelarii Wardyński i Wspólnicy.

Щойно набув чинності спеціальний закон про допомогу громадянам України. Ми підготували довідник, який вичерпно пояснює найбільш актуальні правила в’їзду, перебування та роботи в Польщі для громадян України та інших країн. Доступно польською, українською та англійською мовами.

Довідник підготували Магдалена Світайська та Катажина Савицька з практики трудового права та глобальної мобільності.

версія українська >>>

English version >>>

O badaniu trzeźwości pracowników raz jeszcze

W branżach zwiększonego zagrożenia bezpieczeństwa osób wielu pracodawców wdrożyło prewencyjne badania trzeźwości pracowników wchodzących na teren zakładu pracy, ograniczając w ten sposób ryzyko zdarzeń z udziałem pracowników nietrzeźwych lub po użyciu alkoholu. Kwestia dopuszczalności takich badań stała się przedmiotem wzmożonego zainteresowania pracodawców od czasu pojawienia się w czerwcu 2019 r. stanowiska Urzędu Ochrony Danych Osobowych, że pracodawcy takich badań przeprowadzać nie mogą.

Agnieszka Lisiecka, Katarzyna Żukowska